Gatvėje – dinamika ir energija, keliolika žingsnių į šalį – priemiesčio ramybė. Tai – Žirmūnai, 500 metų skaičiuojantis mikrorajonas. Vieta, kurią beveik 50 tūkstančių gyventojų šiandien vadina savo namais. Vilniui plečiantis ji vis patrauklesnė.

20 minučių viešuoju transportu ar 10 minučių privačiu ir jūs – miesto centre. Automobilį išmainę į nuosavas kojas ar dviratį keliausite ilgiau, bet atsiriboję nuo miesto triukšmo ir žmonių gausos. Panorėsite persikelti per Nerį, prašom: Valakupių, Šilo, Žirmūnų ir Mindaugo tiltai – jūsų paslaugoms.

 

Prieš 15 metų rajoną prikėlė Šiaurės miestelis, ambicingas ir veržlus Žirmūnų naujakurys. Ir priviliojo begalę paslaugų bei verslo įmonių – sudie, snauduly. Patogiai išsidėstė prekybos ir pramogų centrai, iškilo prabangioji „Domus galerija“, „Senukai“. Per visą rajoną pasisėjo restoranai ir kavinės, grožio ir sveikatinimo įstaigos, biurai.

Zoologijos sodas, batutų parkas, boulingas, kūrybos ir žaidimų erdvės, edukaciniai užsiėmimai, virtualios pramogos ir galimybė išbandyti daugybę pasaulio virtuvių. Gatvės koncertai ir mugės. Taip pat ir pirmas Lietuvoje išparduotuvių centras su 150 garsiausių prekės ženklų. Tai kito Žirmūnų naujakurio – „Ogmios miesto“ erdvė.

Tuskulėnų rimties parkas su Baltojo dvarelio ekspozicija ir kolumbariumu – ne vien skaudūs praeities ženklai, bet ir žaidimų, pasivaikščiojimų, susitikimų laukas.

Visas Žirmūnų gyvenimas susietas su Neries upe. Per visą jų ilgį krantine vingiuoja dviračių ir pėsčiųjų takas, vilniečius poilsio kviečia paplūdimys, čia ir garsusis 200 metų skaičiuojantis ąžuolas.

Žirmūnus ir vėl tradiciškai reprezentuoja atgimęs „Džiaugsmo“ monumentas, savo istoriją pasakoja iš Afganistano negrįžusiems kariams paminklas, skulptūros „Prie šaltinio“, „Kilimėlis“ ar „Suolas ir stulpas“.

Viešnagė čia – tai pramoga ir poilsis, o gyvenimas – saugus ir patogus.

 

  

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Siųsti